8 sierpnia 2018

O nas

Założycielem Fundacji Pan i Pani Pies jest Agnieszka Kowalska, wdowa po aktorze Maćku Kozłowskim. Wspólnie z Maćkiem uratowali z bezdomności kilkadziesiąt psów.

Działalność Fundacji to przede wszystkim  ratowanie psów bezdomnych, chorych, źle traktowanych, porzuconych.  Zdobycie funduszy na całość zabiegów mających na celu ich przygotowanie do adopcji ( odpchlenie, odrobaczenie, zabezpieczenie na kleszcze, sterylizacja (kastracja) , komplet szczepień, resocjalizacja i obowiązkowo czipowanie) –   jest zadaniem tyleż odpowiedzialnym co karkołomnym.  Nie licząc skromnych możliwości siedziby fundacji – psy umieszczamy w hotelach na terenie całej Polski płacąc za ich utrzymanie.

Celem nadrzędnym Fundacji jest przeprowadzanie przemyślanych adopcji. Jako jedni z nielicznych, praktykujemy w swojej procedurze adopcyjnej umowę wstępną .


Pod opieką Fundacji jest zawsze ok. 50 psów i cztery konie.

Od momentu założenia Fundacji, czyli od 2014 roku, już ponad 550 psów znalazło domy adopcyjne. Każdy otrzymał inne imię. Fundacja jest w stałym kontakcie z obecnymi opiekunami swoich psów. Zdjęcia i relacje z nowych domów możesz obejrzeć na  facebooku w specjalnie utworzonej grupie pod nazwą  “Szczęśliwe Pan i Pani Pies”.

Życie w siedzibie fundacji możesz obserwować na stronie facebook – Stacja Fundacja.  Możesz nas odwiedzić, zamieszkać w “Pokoju przy stajni” , pobyć ze zwierzętami i pomóc w codziennych pracach przy nich. Serdecznie zapraszamy!!!!

https://www.facebook.com/Stacja-Fundacja-323277098364256/?modal=admin_todo_tour